Microsoft OEM

Informujemy, że zamawianie licencji Microsoft OEM jest wstrzymane z powodu wyczerpania umowy z Dostawcą.
Aktualnie postępowanie jest procedowane i ogłoszenie przetragowe zostanie opublikowane na stronie: https://dzp.uw.edu.pl/dostawy/

  1. Zapotrzebowania na poniższe licencje należy składać do dnia 24. każdego miesiąca:
nazwa licencji netto waluta grupa produktowa
MS Windows 11 Pro 64 PL OEM 588,19 PLN Microsoft-OEM

2. Dostawcą licencji Microsoft OEM jest: firma Eupol, nr umowy DZP.362.44.2020.1 (tryb 10.1 PZP), ważna do 2022.04.30

 

3. Informacje różne

Microsoft zaleca by system operacyjny (w wersji OEM) kupować wraz z komputerem, wersje te uzupełnione są o sterowniki dopasowane do sprzętu. Wersje oferowane przez DWI posiadają jedynie uniwersalne sterowniki dostarczane przez Microsoft.

Standardowe komputery, których zakup organizowany jest przez pion KI zawierają system operacyjny Windows.
Komputery wyposażone w jakąkolwiek poprzednią wersję systemu Windows można zaktualizować kupując Windows Upgrade – patrz na stronie Microsoft – Select.

Microsoft wycofał produkt MS Windows 10 Pro  OEM. Jak informuje dostawca po zakupie MS Windows 11 Pro OEM możliwy jest downgrade do MS Windows 10 Pro OEM:

  • Instalujemy Windows 10 Pro na komputerze używając dowolnego klucza do Windows 10 Pro (może być już używany) .
  • Po instalacji przechodzimy w ustawieniach do aktywacji produktu (najlepiej z odłączonym od komputera internetem) i wybieramy aktywację telefoniczną. Pojawi się nam wtedy nr telefonu i ID aktywacji. Dzwonimy pod nr, który się wyświetlił (powinien być to nr 22 594 19 99).
  • Po połączeniu z konsultantem informujemy go, że korzystamy z prawa downgradu. Konsultant poprosi wtedy o wpisanie ID aktywacji. Na podstawie tego zostanie wygenerowany nowy klucz do Windows 10.
  • Używamy tego klucza to aktywowania produktu.

 

4. Wsparcie

Użytkownicy końcowi nie mają wsparcia od Microsoft, wsparcie dla systemów OEM świadczą producenci sprzętu. Wsparcia należy szukać na stronach producentów sprzętu.